Průvodce lokalitou

Průvodce lokalitou

Tipy na výlety, zajímavá místa, historie

Zámek Kunratice a zámek Krč

28. 6

Nový hrádek nebyl v uplynulých stoletích jedinou stavbou šlechty v okolí Krčského lesa. Ještě dříve se tu nacházely středověké tvrze a sídla vrchnosti. Tentokrát zapátráme v minulosti dvou nedalekých zámků – Krč a Kunratice.

Urešova a jiné studánky

29. 5

Někomu se to může zdát na první pohled příliš, ale na území celé Prahy lze napočítat přibližně 250 studánek. V současné době mají spíše nostalgickou a okrasnou hodnotu, dříve byly často jediným zdrojem pitné vody pro okolní obyvatele.

Zookoutky a restaurace v Krčském lese

8. 4

Ze stovek tisíc návštěvníků ročně tvoří značnou část rodiny s dětmi. Krčák je láká nejen dětskými hřišti, sportovišti nebo vyhlídkami, ale také oblíbenými zookoutky a spoustou míst k občerstvení. Na vše se v dnešním díle seriálu 10 zajímavostí v Krčáku podíváme.

Údolí Kunratického potoka

5. 4

Napříč Krčákem vede řada cest a stezek. Jednou z nejoblíbenějších je žlutá turistická trasa, která začíná u stanice metra Roztyly a postupně vás po severní části lesa dovede k rybníku Labuť a k údolí s potokem. Tudy se můžete vydat až na jih lesa a dál do Kunratic a třeba i…

Rybník Labuť a jiné vodní plochy v Krčáku

2. 4

V Krčáku můžeme navštívit hned tři rybníky, které se nacházejí na toku Kunratického potoka, a jednu nádrž na hranici lesa Jižní spojky. Nejmenší rybník najdeme v Thomayerově nemocnici, o něco větší Dolnomlýnský na jihu lesa a ten největší, rybník Labuť, kousek od Vídeňské ulice.

Zřícenina gotického hradu Nový hrádek

1. 4

Karlštejn, Konopiště nebo Křivoklát zná asi každý. Co ale Nový hrádek? V Praze se kromě Pražského hradu nacházejí i pozůstatky hradů a zámků. Mezi ně patří opevnění na Vyšehradě, zřícenina Baba nebo na samém jihu Kunratického lesa zřícenina královského gotického Nového hradu z 15. století, který…