Zapojte se do úklidu Krčáku v rámci akce Ukliďme svět

Nelíbí se vám odpadky pohozené v Krčském lese nebo jeho okolí? Zapojte se do velké úklidové akce s podporou Českého svazu ochránců přírody.

Zapojte se do celosvětového úklidového dne 18. 9. 2021 a využijte podpory Českého svazu ochránců přírody. Pokud si naplánujete a zaregistrujete vlastní úklidovou akci v Krčském lese nebo kdekoliv jinde a stihnete to do 1. září 2021, můžete si současně zažádat o pytle a rukavice. Pokud se chcete zapojit, příprava je velmi snadná:

  • Rozhodnete se kdy a kde budete chtít uklízet - místo nebo trasa úklidu je zcela na vás. Určitě budete vědět hned o několika místech ve svém okolí, která by zasloužila pořádně uklidit.
  • Svůj úklid následně zaregistrujete na této stránce. Pro registrace nepoužívejte jako prohlížeč Internet Explorer, ve kterém bohužel nefunguje zadání data úklidu.
  • Propagujte akci na sociálních sítích a dejte vědět lidem ve vašem okolí, aby se zapojili.

Podrobnější informace naleznete na stránkách Ukliďme svět. Akce je skvělou příležitostí, jak motivovat, vzdělávat a prohlubovat vztah ke svému okolí. Kromě samotného úklidu proběhne i několik soutěží, které ještě více podpoří zájem dětí i dospělých o své okolí. Soutěže a jejich pravidla najdete zde.