Zapojte se do společného úklidu Krčáku

Tuto sobotu 6. dubna se uskuteční tradiční celorepubliková akce společného úklidu veřejných míst - Ukliďme svět, ukliďme Česko. Připojit se můžete i ke skupinám v Krčském lese.

Úklidová akce Ukliďme svět, ukliďme Česko probíhá na území celé České republiky a každoročně se jí účastní desítky tisíc dobrovolníků. Hlavní jarní úklidový den letos připadá na 6. dubna.

Pro rok 2019 je doposud zaregistrováno více než 3 100 úklidových skupin. Zapojit se může každý, ať už s vlastní skupinou, nebo se může přidat ke skupině existující. Podrobnější informace včetně mapy se všemi místy, kde úklidy probíhají, lze nalézt na oficiálních stránkách Ukliďme Česko.

Několik úklidových skupin se zaregistrovalo i v okolí Krčského lesa, kde se bohužel nachází několik míst plných odpadků. Pokud chcete Krčáku pomoci i vy, můžete založit novou partu a svolat své přátele a známé nebo se připojit k některé z již existujících skupin. Jedna z nich je svolána na 10. hodinu k restauraci Za Větrem v ulici U Michelského lesa. Po společném úklidu by měl následovat piknik nebo možnost vyzkoušet si některý ze sportů – slackline, acroyogu nebo frisbee. Druhá skupinka, která se chystá na úklid Krčáku, začíná taktéž v 10 hodin na opačné straně lesa, na rohu Vídeňské a cesty vedoucí k restauraci U Krále Václava IV. I zde by po úklidu mělo dojít na společné pivo nebo opékání buřtů.