Žáci základní školy postavili pro Krčský les krmelec

Nedávno se v lesoparku Nové Roztyly uskutečnilo naučně-zábavné dopoledne pro žáky druhých tříd Základní školy Pošepného náměstí. Děti se zapojily do stavby krmelce a krmítek pro zvířata v Krčáku.

Během akce byl čas také na několik sportovních aktivit a her s přírodovědnou tematikou. Hlavní činností byla ale společná stavba krmelce pro srnky a krmítek pro ptactvo. Ačkoliv na vše dohlíželi a pomáhali odborníci, žáci si s nevšední výzvou poradili velmi dobře. Krmelec byl následně ve spolupráci s Lesy hl. m. Prahy umístěn v Kunraticko-michelském lese. Děti se tak na něj mohou zajít kdykoliv podívat, neboť to ze školy mají doslova, co by kamenem dohodil. ZŠ Pošepného náměstí se totiž nachází jen pár desítek metrů od hranice lesa. Krmítka budou umístěna v blízkém okolí školy, aby tam mohly děti snadno nosit krmení. Navštěvovat je pak mohou se školní družinou v atriu budovy a na kraji hřiště u lesa.

 

 

Program se uskutečnil na pozemcích společnosti Passerinvest Group, která tuto akci iniciovala a podpořila. Pozemky nacházející se za severní hranicí lesa, jsou součástí takzvaného lesoparku Nové Roztyly s discgolfovým hřištěm. Právě tuto oblast v posledních letech společnost Passerinvest postupně revitalizuje a zpřístupňuje veřejnosti, nebo jí využívá k obdobným akcím pro místní obyvatele a školy.

Celý rozlehlý park se má do budoucna stát součástí většího areálu Nové Roztyly, neboť v přilehlém brownfieldu u křižovatky magistrály s Jižní spojkou by měly za pár let vzniknout nové bytové domy, kulturní prostory či administrativní budova. Více informací o celém plánu přeměnit zanedbanou oblast, kde se dříve nacházel komplex jatek na zpracování zvěřiny, se můžete dozvědět zde.

Společnost Passerinvest Group je ráda, že obyvatelé a organizace nový lesopark aktivně využívají a věří, že nový krmelec pomůže lesníkům s krmením zvěře v Krčáku.