Vyšlo druhé tištěné číslo časopisu Krčák žije

Online magazín o Krčském lese a jeho okolí funguje v digitální podobě již více než tři roky. Nyní je tady nové speciální vydání v tištěné podobě!

Jsme rádi, že vám opět po roce můžeme představit nové vydání lokálního magazínu Krčák žije. Stejně jako v našem prvním čísle, na které jsme od vás dostali spoustu skvělých ohlasů, i tentokrát jsme pro vás připravili řadu aktualit a zajímavostí z Krčského lesa i dalších míst v jeho okolí.

V časopisu se například dočtete o historii lesních restaurací v Krčáku, o tradičním otevírání studánek, nebo o dobytí Nového hradu, od kterého letos uplynulo přesně 600 let. Nechybí ani informace o lokalitě Nové Roztyly, jejím dalším rozvoji a plánované rekultivaci brownfieldu Interlov, který se nachází mezi Krčským lesem a magistrálou.

Na zadní straně časopisu najdete, stejně jako u loňského čísla, praktickou mapu lesa se zaznačením výletních cílů a zajímavých míst, o kterých se v tomto vydání můžete dočíst. V mapě jsou umístěna také všechna nová sportoviště, která byla v posledních letech postupně dokončena v parku Nové Roztyly.

Distribuce časopisu probíhá už od začátku června, tištěný magazín je postupně roznášen do schránek v okolí Krčského lesa. Pokud bydlíte dále od Krčáku nebo vám číslo domů nedorazilo, a přesto byste o něj měli zájem, dejte nám vědět na e-mail info@krcakzije.cz. Rádi se s vámi domluvíme na dodatečné distribuci nebo na možnosti vyzvednutí časopisu.

V elektronické podobě si můžete časopis prolistovat tady: Krčák žije 01/2021

Předchozí číslo, které vyšlo na jaře roku 2020, najdete zde: Krčák žije 01/2020