V parku u Krčáku bylo otevřeno nové dětské hřiště

Lokalita Krčského lesa se dočkala dalšího dětského hřiště pro nejmenší návštěvníky. Najdete ho ve volnočasovém parku Nové Roztyly u severní hranice lesa.

Společnost Passerinvest Group vybudovala v parku Nové Roztyly, který se nachází v sousedství brownfieldu bývalých jatek Interlov, hřiště pro ty nejmenší návštěvníky. Hřiště je vybaveno nejrůznějšími houpačkami, lanovou šplhací pyramidou, oblíbenými pružinovými houpadly a novými lavičkami. Veřejně přístupné hřiště je umístěno pod vzrostlými stromy poskytujícími příjemné zastínění. Celkové náklady na vybudování nového hřiště, které zde vzniklo během února a března dosáhly 300 000 korun.

Hřiště vzniklo v místě, které je díky dostatečné vzdálenosti od silnice, vzrostlým stromům a udržovanému trávníku nejčastěji navštěvováno právě rodinami s malými dětmi.

„Již dříve jsme v rámci parku vybudovali herní, zábavní a sportovní prvky pro všechny věkové kategorie. Návštěvníci zde naleznou například parkurové hřiště, workoutové hřiště, tréninkovou běžeckou trasu, discgolfové hřiště a další možnosti pro sport a relaxaci. Tímto jsme chtěli dopřát vyžití také těm nejmenším. Věříme, že to stejnou radost přinese i rodičům, kteří sem chodí na piknik, relaxovat nebo na sportovní skupinové lekce,“ vysvětluje Martin Unger, technický ředitel Passerinvest Group.

Komorní dětské hřiště by mělo příjemně zabavit ty nejmenší děti, ale zároveň nenarušovat pohodu, kterou si zde vychutnávají ostatní návštěvníci parku. Vybaveno je celkem sedmi herními prvky. Ty jsou určené pro děti ve věku od dvou do dvanácti let.

„Na Jižním Městě se nachází 70 dětských hřišť, která městská část spravuje a péči o ně platí ze svého rozpočtu. Tato hřiště jsou velmi oblíbená a poskytují dětem tolik potřebnou možnost trávit volný čas pohybem a hrou. Samozřejmě nás proto velmi těší, když někdo sám a z vlastní iniciativy vybuduje další takové veřejně přístupné hřiště, a to navíc v lokalitě, kde něco podobného, pro ty nejmenší, dosud chybělo,“ sdělil Jakub Lepš, místostarosta Prahy 11.

Společnost Passerinvest park Nové Roztyly, který přímo navazuje na Krčský les, dlouhodobě kultivuje a doplňuje o sportovní a relaxační prvky. Již před několika lety zde vzniklo hřiště pro hru discgolf. V roce 2019 pak byl pro veřejnost vybudován workout park, kde je možné cvičit za pomoci váhy vlastního těla. Ve stejném roce následovalo venkovní fitness s řadou cvičebních přístrojů pro všechny generace včetně seniorů. Začátkem roku 2020 byl pak dokončen běžecký ovál s mlatovým povrchem, který v zimě slouží také jako běžkařská stopa. Nejnovějším sportovním přírůstkem v parku bylo v roce 2021 moderní tréninkové hřiště na parkour. Na umístění všech hřišť a sportovišť se můžete podívat v naší interaktivní mapě.