Sezóna Kunratických jahod již odstartovala

Na konci května byl zahájen prodej oblíbených jahod v Kunraticích, cena je aktuálně mírně vyšší. Samosběry se plánují přibližně od půlky června.

Pro vyhlášené jahody z Kunratic se každý rok sjíždí lidé z okolí i celé Prahy. Jako každý rok jsou dostupné ve dvou oddělených stáncích na parkovišti vedle ulice Golčova, která se nachází mezi kunratickou tvrzí a kostelem sv. Jakuba Staršího.

Sousedící stánky provozují Václav Jakoubek (Kunratické jahody) a Michal Jakoubek (Kunratická jahodárna). Oba dva pánové pochází ze stejné rodiny jahodářů, která začala v Kunraticích pěstovat jahody již před více než 60 lety, konkrétně v roce 1959. Václav Jakoubek letos s prodejem začal v neděli 31. května, Michal Jakoubek pak dokonce již o tři dny dříve.

Cena prvních jahod je aktuálně nastavena na 110 Kč za kilo. U samosběrů pak bude cena samozřejmě nižší. Oba prodejci odhadují začátek samosběrů přibližně na 10. až 15. červen. Přesné termíny by měly být známy na začátku druhého červnového týdne. 

Jahody ze stánku Michala Jakoubka budou navíc dostupné také na několika trzích, cena zde bude 120 Kč za kilo. Konkrétně se jedná o prodej v rámci trhů na Kubánském náměstí (vždy v úterý a čtvrtek od 9:00 do 18:00 a v sobotu od 9:00 do 14:00) a trhů na Náplavce, kde si jahody můžete koupit v sobotu 6. června od 9:00 do 14:00.

Ať už se pro jahody vypravíte kamkoliv, myslete na to, že jsou kvůli velkému zájmu často brzy vyprodány. Sezóna navíc trvá jen několik týdnů a mnohdy se u stánků setkáte s frontami na desítky minut.

U stánků v Kunraticích můžete zaparkovat na bezplatném parkovišti ve vjezdu z ulice K Libuši. Autobusová zastávka Kunratická škola se nachází pár desítek metrů od stánků.