Sezóna Kunratických jahod byla zahájena

Oblíbené jahody z Kunratic jsou již k prodeji. Stánek u kostela zahájil provoz v úterý 24. května, samosběry jsou plánovány na začátek června.

Už v úterý 24. 5. 2022 zahájil po osmé hodině ranní prodej Michal Jakoubek, stánek by měl být otevřený i v dalších dnech. Dostupnost jahod záleží na aktuálním vytížení a rychlosti vyprodání jednotlivých várek. Ve čtvrtek 26. 5. 2022 bude na webu spuštěn nový rezervační systém, rezervace přes sms už nebude letos možná.

Stánek se nachází tradičně na parkovišti u kostela sv. Jakuba vedle Kunratické tvrze (u ulice Golčova). Druhý stánek u čerpací stanice Benzina vedle kruhového objezdu Vídeňská Kunratická spojka by měl mít otevřeno vždy v čase od 8.00 do zhruba 14:00.

Jako každý rok budou jahody dostupné nejen od pana Michala Jakoubka, ale také v druhém stánku na parkovišti, který vlastní Václav Jakoubek. Oba pánové pochází ze stejné rodiny jahodářů, která začala v Kunraticích pěstovat jahody již před více než 60 lety. Sousedící stánky fungují každý pod jiným jménem, Kunratické jahody provozuje Václav Jakoubek a Kunratická jahodárna patří Michalu Jakoubkovi.

Cena jahod je nyní stanovena na 120 Kč za jeden kilogram. Za 150 Kč budou jahody dostupné 25. 5. a 27. 5. mezi 15.00 a 18.00 v Malešickém parku vedle bistra Salute a dětského hřiště. U samosběrů pak bude cena samozřejmě nižší – kilo vás vyjde na 62 Kč a při sběru více než 20 kg dostanete ještě 10 % slevu. Oba prodejci odhadují začátek samosběrů na první týden v červnu, termíny budou ještě upřesněny.

Ať už se pro jahody vypravíte kamkoliv, myslete na to, že jsou kvůli velkému zájmu často brzy vyprodány. Sezóna navíc trvá jen několik týdnů a mnohdy se u stánků setkáte s frontami na desítky minut.