Rekonstrukci Velkého altánu zbrzdil déšť. Kdy má být dokončen?

Původní Velký altán ve východní části Kunratického lesa byl dlouhodobě ve velmi špatném technickém stavu. V polovině května letošního roku byl proto zbourán a začalo se pracovat na novém moderním přístřešku.

Dokončení nové stavby, kterou navrhl architektonický ateliér Sféra, bylo původně plánováno na konec července. Práce však zkomplikovalo deštivé počasí, které v průběhu léta přišlo hned v několika vydatných vlnách. Prohlubně na stavbě tak byly plné vody a beton nemohl řádně vytvrdnout.

Beton by však nyní měl být dostatečně pevný a rekonstrukce může pokračovat. Na místo by v těchto dnech měli dorazit truhláři, kteří začnou sestavovat dřevěnou konstrukci. Pokud už vše půjde podle plánu, hotovo by mělo být do konce prázdnin.

S novým školním rokem se tak návštěvníci Kunratického lesa mohou těšit na zbrusu nový Velký altán, který zachovává původní půdorys starého altánu a opět pracuje s přírodními materiály. Konstrukce obvodového pláště je ale nyní vzdušnější a v altánu tak bude daleko více světla než dříve. Celou stavbu zajišťují pracovníci Lesů hl. m. Prahy. Cena za obnovu altánu vyjde na zhruba jeden milion korun.

Zdroj návrhu: Lesy hl. m. Prahy, zdroj informací: Facebook, Lesy hl. m. Prahy, autor úvodní fotky aktuality: Lukáš Krátký