Prodej kunratických jahod odstartoval

Sezóna oblíbených jahod z Kunratic byla oficiálně zahájena. Kunratická jahodárna Michala Jakoubka již prodává jahody na farmářských trzích. Stánek u kostela v Kunraticích by měl otevřít již na začátku června.

Od dnešního dne si můžete pochutnat na první sklizni tradičních kunratických jahod. Kunratická jahodárna dnes od 8.00 do 18.00 prodává jahody v rámci trhů na Kubáňském náměstí v Praze 10. V sobotu 27. 5. budou jahody dostupné také na trzích na pražské náplavce – konkrétně od 8.00 do 14.00 nebo do vyprodání zásob. Cena jahod na trzích by měla být do 156 Kč za kilogram.

 

Prodej jahod u kostela a u křížku

Pomalu se také blíží spuštění prodeje jahod v tradičních stáncích „u kostela“ a „u křížku“ v Kunraticích. Zahájení prodeje se aktuálně předpokládá v termínech mezi 1. a 5. červnem 2023.

Hlavní stánek Kunratické jahodárny se nachází tradičně na parkovišti u kostela sv. Jakuba vedle Kunratické tvrze (u ulice Golčova). Druhý stánek u čerpací stanice Benzina vedle kruhového objezdu Vídeňská Kunratická spojka.

Na webu Kunratické jahodárny si lze také zarezervovat odběr na některém z odběrových míst nebo případně rozvoz až domů.

 

Rodiny Jakoubků

Jako každý rok budou jahody dostupné nejen od pana Michala Jakoubka, ale také v druhém stánku na parkovišti, který vlastní Václav Jakoubek. Oba pánové pochází ze stejné rodiny jahodářů, která začala v Kunraticích pěstovat jahody již před více než 60 lety.

Sousedící stánky fungují každý pod jiným jménem, Kunratické jahody provozuje Václav Jakoubek a Kunratická jahodárna patří Michalu Jakoubkovi.

Také Václav Jakoubek předpokládá zahájení prodeje omezeného množství jahod ve stáncích v Kunraticích na zhruba 3. nebo 4. června, naplno se pak má sezóna rozjet v týdnu od 5. června 2023.

 

Cena jahod a samosběry

Cena jahod pro letošní rok zatím není stanovena – odvíjet se bude mimo jiné od množství jahod. V loňském roce vycházela cena na 120 Kč za kilogram, v případě samosběru byla zhruba poloviční. Letos by mohly jahody vyjít o něco dráž. Termíny samosběrů zatím také nebyly zveřejněny, počítá se s nimi zhruba v první polovině června.

Pamatujte však na to, že o kunratické jahody je každý rok velký zájem a pokud se pro ně vydáte ke stánku, může se stát, že již budou vyprodány nebo ve frontě strávíte i desítky minut. Samotná sezóna jahod trvá jen několik týdnů.

Sledujte naší facebookovou stránku Krčák žije, kde budeme pravidelně zveřejňovat informace k prodeji jahod.