Máte rádi les a dřevo? Přijďte do Krčáku na Den dřevorádů

V Krčském lese se uskuteční již 4. ročník setkání všech přátel lesa a milovníků dřeva – takzvaných dřevorádů. Součástí bohatého programu bude i sázení nových stromků.

Den dřevorádů 2021 se uskuteční v Krčském lese v neděli 19. září od 14 do 18 hodin. Program je plný tematických aktivit – závody v dřevácích, kvíz o dřevě, povídání s lesníkem, který zájemcům ukáže les tak, jako ho neznají. Těšit se můžete také na sázení nových stromů a stavění dřevěných laviček pro lokální charitativní organizace.

Zváni jsou rodiny s dětmi i jednotlivci, všichni, jež mají rádi přírodu, les a dřevo, chtějí si užít odpoledne na čerstvém vzduchu a zároveň zjistit zajímavé informace. Proběhne také pokus o překonání českého rekordu v počtu dřevorádů na jednom místě.

 

Vstup na akci je zdarma. Den dřevorádů se uskuteční na mýtině u dvou památných sekvojovců obrovských nedaleko hotelu Nosál a restaurace Za Větrem. Ze stanice metra Roztyly je to přibližně 800 metrů. Na přesné umístení památných sekvojovců se můžete podívat v naší interaktivní mapě. Další informace najdete na oficiálních webových stránkách Dne dřevorádů.