Máte povedenou fotku z Krčáku? Přihlaste ji do fotosoutěže

Do konce září se můžete zúčastnit tradiční fotosoutěže Prahy 4 o nejkrásnější strom nebo hnízdící ptactvo v letní krajině.

Městská část Praha 4 pořádá další fotosoutěž, tentokrát s letní tematikou. Na výběr máte ze dvou soutěžních kategorií: 1. Nejkrásnější strom na Praze 4 v letní krajině, 2. Zachyťte ptáky v místě jejich hnízdišť v letní krajině na Praze 4. Můžete využít toho, že bezmála jedna třetina Krčského lesa se nachází právě na území Prahy 4. Uzávěrka pro odeslání fotek je 30. září 2019.

Pořídit pěknou fotku s ptactvem v Krčáku není vůbec složité. Máte už nějakou? Neváhejte a zkuste štěstí v soutěži. Pokud se vám zatím nepovedlo nějakou pořídit, máte ještě dva měsíce čas, abyste vyrazili nafotit pár snímků.

Podobně je tomu i s kategorií stromů. V části Krčského lesa na území Prahy 4 se totiž nachází celá řada krásných stromů. Ať už se jedná o památný jilm vaz u rybníka Labuť, který je starý přibližně 200 let, nebo třeba o památnou lípu srdčitou s podobným stářím u Vídeňské ulice. Velkým lákadlem jsou i další památné stromy v Krčáku – dva exempláře sekvojovce obrovského v severní části lesa. Jedná se dokonce o druh, který je nejmohutnějším stromem na celé planetě. Pokud byste se chtěli o sekvojovcích dozvědět více, koukněte na tento článek. Další stromy a místa najdete v naší interaktivní mapě, která obsahuje celkem devět kategorií bodů a tras.

Fotosoutěž pořádá městská část Praha 4, věk soutěžících není nijak omezen. Soutěžní fotografie budou po uzávěrce zveřejněny na facebookové stránce MČ Praha 4, kde svými hlasy rozhodne veřejnost. Více podrobností a přesná pravidla soutěže se dozvíte zde