Krčský les mění oficiální název

Konec zmatků okolo názvu Kunraticko-michelského lesa. Problém je jednou provždy vyřešen. Oblíbený les mezi městskými částmi Praha 4, Praha 11 a Praha-Kunratice byl přejmenován.

Krčský les? Kunratický les? Michelský les? Kdo se měl vyznat v tom, o jakém lesu je vlastně řeč. Konečně se nikomu nic plést nebude, neboť byl zaveden jeden zcela nový oficiální název. Ten je ještě k tomu zcela jasný, výstižný a lehce zapamatovatelný.

Nový název Krčského lesa nyní zní: Krčsko-kunraticko-michelsko-roztylsko-chodovsko-spořilovsko-záběhlický les.

K tomu bylo navíc zavedeno pravidlo pro všechny návštěvníky – zhledem k tomu, že se jedná o jediný správný název, je jakékoliv jiné pojmenování zcela zakázáno. Stačí si ale rychle zvyknout na nový název a máte po problému.

A pokud si myslíte, že se snad jedná o nějaký aprílový vtípek, když je dnes 1. dubna, můžeme vám na to říct jediné. Máte pravdu! Skutečně jde o pouhý aprílový žert a k žádnému přejmenování nedochází. I nadále zůstává název lesa Kunraticko-michelský, i když mu většina bude stejně říkat Krčák. Je navíc na každém, jak tuto vyhledávanou rekreační lokalitu označuje.

V případě, že byste se chtěli dozvědět více o tom, jak to s tím nejednoznačným názvem lesa vlastně je, můžete si přečíst náš starší článek, kde detailně popisujeme důvody.