Kde se v okolí Krčského lesa vykoupat?

Blízko Krčáku se nachází celá řada koupališť, rybníků, venkovních i krytých bazénů. Ať už bydlíte v Krči, Kunraticích, Michli, Chodově, Roztylech, Hájích nebo třeba Záběhlicích, máme tu pro vás pár tipů, kam se během léta vyrazit osvěžit.

Přímo v Kunraticko-michelském lese se bohužel koupat nedá – občas se sice někdo najde, kdo se rozhodne svlažit v rybníku Labuť, Dolnomlýnském rybníku, rybníku v Thomayerově nemocnici nebo v nově rekultivované nádrži Interlov, všechna tato místa ale k plavání přizpůsobená nejsou a proto je ke koupání nedoporučujeme. V případě venkovního koupání si ale dávejte pozor na všech místech, někdy i rybníky dříve určité k plavání, jsou nyní v horším stavu.

Nejbližší venkovní koupaliště se nachází u rybníku Šebrák přibližně kilometr od Krčského lesa. Přístup k rybníku je z více míst, jedním z nich byl dříve ten u restaurace Šeberák. Ta však přímo koupání nenabízí a na webových stránkách navíc informuje o zhoršené kvalitě vody. V roce 2017 byl také Šeberák vyhlášen jako rybník s vodou nebezpečné ke koupání, protože neodpovídala hygienickým požadavkům a hrozilo tak akutní poškození zdraví.

Nepleťte si ale Šeberák se Šeberovským rybníkem – ten je ještě o něco dál zpět po toku Kunratického potoku. Zde je hráz a přístup k vodě. O trochu dále, až u Petrovic, je oblíbenější místo ke koupání – Hostivařská přehrada. Jedná se o velký areál, kde naleznete restauraci, převlékárny, toalety a kromě hlavní pláže také jednu nudistickou.

Během let 2017 - 2018 prošlo také proměnou na koupací biotop staré koupaliště Lhotka na Praze 4, které se nachází přibližně kilometr a půl od Kunraticko-michelského lesa. Zde najdete ke koupání hned tři nádrže, ale také šatny, nově položené trávníky a vodní rostliny. Biotop zahájil zkušební provoz 29. června, více se o tom dočtete například ZDE.

Někteří se chodí koupat také do Olšanského rybníku, kde se nachází menší pláž. Dříve tu bývalo více lidí, stále tu ale na plavce narazíte. Olšanský rybník je kousek od Šeberáku, necelé dva kilometry od Krčáku. Do Hrnčířského rybníka, který je ještě dále od Krčáku už se tolik lidí koupat nechodí. Dále jsou tu také dva malé rybníky Jordán a Sladkovský, které prošly před pár lety celkovou revitalizací a hlavně odbahněním.

Poblíž Krčáku pak můžete navštívit i několik bazénů a krytých koupališť. Celý seznam naleznete níže. Máte nějaké další tipy na koupání? Dejte nám vědět!

 

Venkovní koupání:

1. Koupaliště Šeberák – zhoršená / nebezpečná kvalita vody (kilometr od Krčáku mezi Kunraticemi a Šeberovem u ulice K Šeberáku)

2. Hostivařská přehrada – placené koupaliště v areálu (u ulice K Jezeru v Hostivařském lesoparku)

3. Koupací biotop Lhotka – bývalé koupaliště Lhotka (ve čtvrti Lhotka mezi ulicemi Nad Koupadly a Židlického)

4. Olšanský rybník – neveřejné koupání v rybníku (mezi ulicemi Kunratické spojka a K Šeberáku)

5. Šeberovský rybník – neveřejné koupání (blízko ulic U Mlýnského rybníka nebo V Rákosí)

 

Bazény a krytá koupaliště:

1. Centrum dětského plavání Magic Castle (bazén na Kunratické tvrzi mezi ulicemi Za Parkem a K Libuši)

2. Bazén Aqua Sport Club – areál s bazénem i malými bazény a skluzavkou (sportovní hala Jedenácka u ulice Mírového hnutí)

3. Klub Draco - koupání pro děti, kojence a batolata (v ulici Ve Studeném na Praze 4)

4. Krytý bazén Zelený pruh (mezi ulicemi Zelený pruh a U Ryšánky na Praze 4)

5. Bazén v Top Hotelu Wellness (v ulici Blažimská na Praze 4 - Chodově)