Do Krčáku za atmosférou středověkých i bájných bitev

V jihozápadním cípu Kunratického lesa, jen pár set metrů od libušské zástavby, leží rozvaliny Nového Hrádku. Gotický hrad postavený na příkaz krále Václava IV. podlehl obléhání husitů před více než šesti sty lety, středověké bitvy se zde ale odehrávají dodnes.

Narazit v Krčáku na středověké válečníky, šermíře, děvečky, šenkýřky, čeledíny, kupce nebo duchovní není úplnou vzácností. Místní lesy jsou pro svá tajuplná i romantická zákoutí jako stvořené pro pořádání larpů – tematických her zasazených do historických období, fantasy nebo sci-fi světů, během kterých se účastníci na několik hodin nebo dní promění v postavy dle vlastního výběru.

Nadšení larpisté se v Krčském lese scházejí hned několikrát do roka. V minulosti zde pořádali například bitvu z prostředí seriálu Hry o trůny, na motivy počítačové hry Age of Empires nebo ze světa Warhammer.

 

 

Podzimní bitva v Krčáku probíhá tradičně v listopadu. Akce tohoto rázu jsou však určeny především pro členy spřátelených skupin, do bojů se tak nemůže zapojit kdokoliv bez patřičných zkušeností a předchozí domluvy s pořadateli. Pokud byste se na některou z akcí chtěli přijít pouze podívat a rádi se tak stali na jeden den součástí výpravy do temné historie, jste srdečně zváni – pokuste se však nenarušovat dobovou atmosféru dané události.

Ať už se plánujete zapojit do bitevní vřavy, nebo se do Krčáku chystáte za sportem, odpočinkem nebo tichým pozorováním přírody, která se pozvolna začíná ukládat k zimnímu spánku, přejeme vám krásné prožití posledních podzimních týdnů.

Za poskytnuté fotky z larpu Blakkr Ulfr u Nového hradu moc děkujeme Zuzaně Lištiakové.

Přečtěte si také: Od dobytí Nového hradu v Krčském lese uplynulo 600 let