Desítky rodin zavítaly na dětský den ke Krčáku

V blízkosti Krčského lesa se ve čtvrtek 17. června konala další pravidelná akce pro rodiny s dětmi. Na dětském dni v parku Nové Roztyly nechyběly nejrůznější zábavní aktivity nebo soutěže. Zájemci o rozvoj lokality mohli též navštívit komentované prohlídky.

Dětský den probíhal od jedné odpoledne až do sedmi večer v nově vznikajícím parku Nové Roztyly, který zde společnost Passerinvest Group, která akci pořádala, již několik let postupně rekultivuje. Celkem na akci dorazilo okolo dvou stovek lidí. Na děti tu čekala spousta her, soutěží, ale třeba také skákací hrad, discgolf, malování na obličej nebo lahodná cukrová vata. Té se za celý den rozdalo bezmála 250 kusů. Na padesát dětí se také zapojilo do soutěže v malování, ve které několik šťastlivců vyhrálo krásný dárek. Skvělou atmosféru během slunečného dne se podařilo zachytit na fotkách, na které se můžete podívat v galerii na konci článku.

Volnočasový park Nové Roztyly navazuje na severní hranici Krčského lesa a vzniká v dříve zanedbané oblasti, která byla v minulosti z části plná sutě, odpadu a nejrůznějšího stavebního materiálu po výstavbě metra C. Součástí parku je i několik veřejných sportovišť – nejnovějším přírůstkem je tréninkové hřiště na parkour, které bylo otevřeno letos na jaře.

Park Nové Roztyly sousedí s brownfieldem bývalých jatek Interlov, na němž společnost Passerinvest Group připravuje komplexní urbanistický projekt zahrnující nájemní i vlastnické bydlení, pracovní příležitosti i občanskou vybavenost, samozřejmostí je i celková kultivace veřejného prostoru. Právě na téma budoucnosti celé lokality se ve stejný den konaly také dvě komentované prohlídky, v rámci kterých měli zájemci možnost seznámit se s realizovanými úpravami i dalšími plány na revitalizaci oblasti. Během prohlídek nechyběl ani prostor pro řadu dotazů a společnou diskusi.