Budoucnost Kunratického zámku

Při hledání nového majitele Kunratického zámku došlo k zásadnímu obratu. Vyjádření starostky pražských Kunratic mapuje nedávné události, které změnily budoucnost této významné stavby nedaleko Krčáku.

Nedávno jsme s vámi sdíleli článek o Kunratickém zámku, jehož majitelem se po dlouhých letech vyjednávání měla stát pražská městská část Praha-Kunratice. Za pár týdnu se ale píše jiný příběh.

V nejnovějším vydání Kunratického zpravodaje (str. 6 a 7) se o aktuální situaci rozpovídala starostka Lenka Alinčová. Přečtěte si nejen o historii tohoto významného místa, dlouholetém úsilí vedení MČ Prahy-Kunratice o jeho získání do správy, ale i o průběhu aukce díky které získal zámek nového majitele.

Na začátku února, bylo na stránkách Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (Úřad) zveřejněno, že Úřad ukončil jednání s naší městskou částí a osloví toho, kdo mu nabídl více peněz. Je to pro mě osobně velká ztráta, protože získání zámku zpět do správy Kunratic a jeho rekonstrukce, bylo největším cílem v mé práci na radnici. Od chvíle, kdy jsme se dozvěděli, že Národní muzeum odstěhuje své sbírky ze zámku, tj. právě 10 let, jsem věnovala snaze o jeho získání obrovské úsilí“, uvádí Lenka Alinčová.

Vedení pražské městské části se již s vítězem aukce setkalo a ten vyjádřil ochotu s nimi spolupracovat. Věříme tedy, že se Kunratickému zámku, v těsné blízkosti Krčského lesa, bude dařit co nejlépe.