Závod Velká Kunratická 2018 z pohledu běžce

85. ročník legendární Velké Kunratické je za námi! Přinášíme vám výsledky a unikátní video, kde si můžete prohlédnout celou trasu závodu očima jednoho z nejrychlejších závodníků.

Tradiční závod v Kunraticko-michelském lese se koná pravidelně již od roku 1934. Historicky tak patří mezi vůbec nejstarší běžecké závody v České republice. Každoročně se ho zúčastní několik tisíc běžců a my pro vás máme záznam od jednoho z TOP 100 účastníků.

Letošním vítězem se stal Jan Janů z klubu Mizuno team, který cílovou páskou proběhl s časem 11:33.4. Až o více než 11 vteřin za ním skončil jako druhý Michal Šmahel z klubu INOV-8 team, ten doběhl s výsledkem 11:44.7. Třetí místo s časem 11:49.2 obsadil mladý Marek Chrascina, který běžel za klub 1. Běžecký Jablunkov. Po 12 minut se vešli ještě tři další závodníci: Jakub Smetana (Salomon/Suunto), Vojtěch Král (Rundrink.cz) a Tomáš Křivda (Nové Město nad Metují), který se do letošního žebříčku TOP 20 dostal jako jediný z kategorie Junioři.

I přes relativně dobré počasí drží i nadále historický rekord Vlastimil Zwiefelhofer, kterému se během 46. ročníku Velké Kunratické v roce 1979 podařilo zvítězit s časem 10:58.9. Je tak jediným závodníkem s výsledkem pod 11 minut. Nutné také podotknout, že tento legendární sportovec má v historické tabulce zapsaný ještě 2., 4., 5. a 10. nejlepší výsledek z dalších ročníků závodu. Současný vítěz Jan Janů obsadil s letošním výsledkem 22. pozici a bohužel si tak nevylepšil čas 11:20.1 z předchozího roku, se kterým je momentálně na celkové historické tabulce jako 7.

Jan Procházka, další známý účastník Velké Kunratické, letos skončil na pěkném 8. místě. Právě Jan Procházka vyhrál kultovní závod v Krčském lese již šestkrát, naposledy v roce 2015. Nechyběla i celá řada veteránů, například pánové Josef Vonášek, Tomáš Karlík, Stanislav Plešinger nebo Ivan Šperling, kteří se závodu účastní pravidelně již desítky let.

Kompletní výsledky a další informace o závodu naleznete na oficiálním webu Velké Kunratické.